Zaloguj się
Login:
Hasło:

Projektowanie wnętrza - od czego zacząć?

Strona główna -> Wykaz artykułów -> Projektowanie wnętrza - od czego zacząć?

Projektowanie wnętrza - od czego zacząć?
Projektowanie wnętrz obejmuje w zasadzie wszystkie pomieszczenie w domu. Niekiedy robimy to sami, ale coraz częściej decydujemy się na usługi profesjonalnych biur projektowych. Oczywiście nie musimy zlecać projektowania wszystkich pomieszczeń, a tylko tych, które są najbardziej reprezentacyjne np. kuchnia, salon czy hol. Dużo problemów sprawia projektowanie kuchni. Wynika to z układu, wielkości i wymiarów pomieszczenia, dlatego też projektowanie wnętrz takiego pomieszczenia najlepiej będzie pozostawić specjalistom.

Od czego więc mamy zacząć? Przede wszystkim należy zdecydować, czy kuchnia ma być tzw. zamknięta czy otwarta. Jeśli pomieszczenie to ma być oddzielone od reszty mieszkania, trzeba pamiętać o wygospodarowaniu miejsca na stolik do spożywania posiłków. Można też zastanowić się nad usytuowaniem obok kuchni jadalni, ale tylko w przypadku, gdy dysponujemy dużym mieszkaniem. Wówczas projektowanie wnętrz, w zależności od potrzeby uwzględni np. przesuwne drzwi.

Znając podstawowe oczekiwania  trzeba przystąpić do pobrania wymiarów. Tu należy uwzględnić, długość ścian, rozmieszczenie okien i drzwi oraz usytuowanie przewodów gazowych czy wodno-kanalizacyjnych. Kolejną ważną kwestią jest dobór sprzętu agd oraz mebli, które w ostateczny sposób zmienią wygląd pomieszczenia. Dlatego też zastanówmy się czy projektowanie wnętrz nie lepiej zlecieć profesjonalistom, bo my sami nie jesteśmy w stanie uwzględnić wszystkich ważnych kwestii.